17:00 „Fang Akompaniament”

Muzyka do filmu „Głupiec tu był”.

Fang Akompaniament –to projekt założony przez sopockiego producenta Michała Chełminackiego.

W swoich minimalistycznych i niepokojących ambientowych tłach, łączy szerokie zainteresowania muzyczne, będące wypadkową gatunków takich jak jazz, folk, elektronika, muzyka klasyczna czy filmowa. Jego podróż z muzyką radykalnie zmieniła kierunek w momencie odkrycia hip hopu i techniki samplingu. Od tego czasu, dźwięki Fang Akompaniament ewoluowały wraz z rosnącą kolekcją płyt winylowych, zawierającą od klasycznych albumów operowych po nowoczesne junglowe produkcje. Zaowocowało to wytworzeniem własnego muzycznego języka. Niektóre z produkcji potrzebowały prawie 12 lat by ujrzeć światło dzienne, wiele z nich czeka na swój czas do dziś. Fang Akompaniament live band został stworzony na potrzeby realizacji koncertowych. Utwory producenckie często są tylko punktem wyjścia dla rozbudowanych, transowych form improwizowanych. Zespół porusza się w obrębie gatunków takich jak breakbeat, ambient, acid, muzyka filmowa, sięgając też do muzyki jazzowej czy rockowej.

Skład:
Michał Chełminacki – sampler
Wojtek Chroboczyński – gitara basowa
Marek Albiński – gitara elektryczna
Jędrek Wróblewski – saksofon tenorowy

19:00 Szamburski / Zakrocki / Wypych

Muzyka do filmu „Ludzie bez jutra”.

Paweł Szamburski – klarnecista, improwizator, kultury animator. Współtworzy środowisko artystyczne oraz wydawnictwo LadoAbc. Gra w duecie SzaZa – Szamburski/Zakrocki, z którym komponuje muzykę dla filmu, teatru, kina niemego oraz tańca współczesnego. Udziela się również w takich zespołach jak: Cukunft (Raphael Rogiński), Ircha Clarinet Quartet (Mikołaj Trzaska), Modrzycer Klan (Alan Bern).

Patryk Zakrocki – improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy. Obecnie gra w duecie SzaZa na altówce, oscylatorze i elektrycznej mbirze, dyryguje zespołami improwizatorów, zmienia melodyjki w starych pozytywkach i współtworzy dwa wyjątkowe projekty własnego pomysłu : Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego oraz Kino Dźwięku. Zakrocki zajmuje się kompozycją spontaniczną, nowoczesną muzyką kameralną, elektroakustyczną oraz szeroko pojętym słuchowiskiem. Wydał 12 albumów płytowych, w tym dwa solowe.

Sebastian Wypych – kontrabasista, szef artystyczny. Jako muzyk kameralista współpracuje z wieloma zespołami i orkiestrami w kraju i za granicą. Jako solista występował min. u boku orkiestr Concerto Avenna, Mała Filharmonia, Sinfonietta Cracovia, The New Art Ensemble, Vladymirska Orkiestra Kameralna czy Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej. Współpracuje z czołowymi zespołami interpretującymi muzykę dawną. Współzałożyciel i menadżer zespołów Tangata Quintet, L’Ensemble Hyacinthus, Machina del Tango czy The New Art Ensemble.

21:00 Lonker see

Muzyka do filmu „Häxan/Czarownica”.

Lonker See – to projekt, który zaczął swoją działalność jako ambientowy duet Bartosza Boro Borowskiego i Joanny Kucharskiej, znanych z 1926 czy Kiev Office. Po nagraniu Epki zespół zdecydował się poszerzyć skład o uznanych trójmiejskich muzyków jazzowych – Tomka Gadeckiego i Michała Gosa oraz zmienić formułę muzyczną, zgłębiając szersze spektrum gatunków. W utworach Lonker See usłyszeć można m.in. jazz, space rock i psychodelę. Muzyka Lonker See jest pełna przestrzeni, bazuje na długich formach i jest w niej dużo miejsca na improwizację. Ich debiutancka płyta “Split Image” ukazała się w kwietniu 2016 nakładem wytwórni Music Is The Weapon. Od jej wydania zespół dużo koncertował a w lutym 2017 nakładem Instant Classic wydał świetnie przyjęty split z sosnowieckim zespołem Arrm, po czym znów ruszył w trasę. Niedawno nakładem Music Is The Weapon ukazało się podwójne wydawnictwo: Lonker Seessions i Live at Pijana Czapla.